ورق گالوانیزه

ورق  گالوانیزه ورقی است که از پوشش روی  جهت جلوگیری  و محافظت در برابر زنگ زدگی و خوردگی بر روی آن  استفاده می کنند.

این نوع از فولاد به دلیل استحکام بالا از محبوبیت خاصی در بین  انواع فولاد برخوردار  است  پوشش روی  برروی فولاد منجر به ایجاد محصولی با عمر طولانی  وکیفیت از فولاد می شود.

مزایای فولاد گالوانیزه  به دلیل قابلیت استفاده گسترده در صنایع  از جمله داشتن هزینه  اولیه کم هنگام  تحویل بلافاصله  آماده استفاده است  این کار به آماده سازی  اضافی سطح  بازرسی نقاشی پوشش و غیره احتیاج ندارد و در نتیجه هزینه  تمام شده پایین تری نسبت به سایر فولاد ها دارد.

این محصول می تواند چنانچه در معرض شدید آب و رطوبت قرار گیرد بیش از 20 سال عمر کند و در محیط های معمولی بیش از 50 سال عمرمی کند.

عناصر  آهن در  فولاد  مستعد زنگ زدگی هستند  اما افزودن روی به عنوان  یک محافظ  بر روی فولاد  می تواند به عنوان هر گونه محافظ  در برابر  رطوبت و یا اکسیژن عمل کند.

لازم به ذکر است  شکافها و گوشه هایی را که نمی توان با سایر پوشش ها محافظت کرد می توان از گالوانیزه برای محافظت از آنها استفاده کرد.

ابعاد ورق ها : ضخامت ورق ها از 0.3 میلمتر تا 3  میلیمتر می باشند و همچنین دارای دو عرض استاندارد 1000 میلی متر و 1250 میلی متر هستند.

صنایع مصرف کننده فولاد گالوانیزه:

خودروسازی ، دوچرخه سازی،پیچ ومهره سازی ابزار و سیم سازی ، صنایع ساختمانی مانند نرده های بالکن راه پله ، نرده ها ، سقف های شیروانی  ، ساخت گارد ریل وغیره استفاده می گردد.

همچنین اغلب در  صنعت کشاورزی  مورد استفاده قرار می گیرد زیرا این تجهیزات بدون پوشش گالوانیزه  مستعد خوردگی و زنگ زدگی می باشند.

اضافه بر این باید گفت که  درخششی که گالوانیزه به فولاد می بخشد حاتی مدرن به آن داده و و در نقوش معماری مدرن رایج است  .

ورق گالوانیزه
Call Now Button